Lovagrendi krónika XIX. fejezet XI. ének

XIX. fejezet XI. ének 4. versek

„…És Nagymesterük hívószavának engedve összegyűltek ismét…”

… Voltak, akik a hatalmas város felől személyi járművel, voltak akik vasparipával, Olyanok is, akik a hegyeken keresztül gyalogszerrel közelítettek…

XIX. fejezet XI. ének 9-12. versek

„…Mindannyiukban dobogott a szív, megértek arra, hogy apróddá, lovaggá fogadtassanak…”

… Ekkor Sir Attilianus felajánlotta nekik a lehetőséget, hogy egy próbával bizonyítsák Rátermettségüket, és érettségüket, melynek végén, ha megfeleltek egy új cím Tulajdonosai lehetnek. A próbákat vállalók névsor pediglen vala: E-my, Venc, Gyulám, Csádám, Pitya, és Trutyi. És ők hatan vállalák azt…

XIX. fejezet XI. ének 15. majd 19. versek

„…Sose feledkezz meg őseidről…”

… Mindig járnak köztünk olyanok, kik már akkor az igaz ügyet képviselték, mikor még mi Gondolatok mezején sem lebegtünk. Kiknek szavaitól kereskedők sorsai függnek, kik Egy mondatukkal történelmet írnak…

… Így volt, hogy Sir Attilianus lovagi próbára kérte Hobo-t, ki már akkor nevelte az ifjak lelkét, mikor még csak kóbor lovagok voltunk. És Hobo vállalá azt.

XIX. fejezet XI. ének 44-49. versek

„…Hideg, s meleg, fény és sötétség kísérte útjukat…”

… A próba kemény volt, szellemileg, testileg és elhivatottságuk ügyén is megpróbálta őket Ám végül mindannyian kiállták. Álljon itt teljes nevük, a történelmi hűség és tiszteletünk jeléül:

Sir Emerycus Fontius Animatorus En Lubricus, a Lovagrend valószínűsége és óvodai jele

Sir Posztumusz Hoboiscus Alumnicus Főborászicus, a Lovagrend gyökere.

Venc, Sir Fapados apródja
Pitya, Sir Fapados apródja
Csádám, Sir Köpcikus apródja
Gyulám, Sir Köpcikus apródja
Trutyi, Sir Janikus apródja

XIX. fejezet XI. ének 50. versek

„…És jaj a korsótörőknek!…”

XIX. fejezet XI. ének 51-54. versek

„…Az Nagymesteri sisak pediglen rákerült a földbe szúrt kardra…”

… A kerekasztal ezt követően összeült, hogy megválassza lovagjai közül a legelszántabbat, Legalkalmasabbat arra, hogy a következő évben vezesse őket a dicső csatákban. A hős lovagok És hű apródjaik választása egy régebbi harcosra Sir Bottemusra esett, aki minden erejét összeszedve képesnek bizonyult az excalibur kihúzására, elődjeitől átvette az Országalmát és a Jogart, majd a jelenlévők által körülhordoztatott…

XIX. fejezet XI. ének 59. versek

„…Mit volt mit tenni…”

… Bizony ez volt az a pillanat, mikor minden krónikás letette a lantot, és együtt mulatott a jelenlévőkkel. Így bizony a továbbiakról feljegyzés nem készült, de szájhagyomány útján bizonyára fent marad az Utódjaink számára is…

A krónikások
és
Sir Bottemus Instruktorus En Lubricus Geminium Liberatorius Magister Maximus H1N1
a Lovagrend -2 pontja, és a titkos társaságok titkolója.